Łucznicy po raz 5. rywalizowali na Wzgórzu Zamkowym

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dopisała pogoda, organizatorzy zadbali o ciekawe wyzwania dla uczestników, a teren sprzyjał podglądaniu rywalizacji przez kibiców. Ponad 120 zawodników wzięło udział w V Ogólnopolskim Turnieju 3D „Na Zamkowym Wzgórzu”, który odbył się w drugą sobotę września w Kraśniku. Byli wśród nich także kraśniczanie.

Do udziału w zawodach, ale też i kibicowania łucznikom, zaprosili Miasto Kraśnik, Tatrzański Klub Łuczniczy na czele z naszym kraśnickim łucznikiem Andrzejem Trynkiewiczem oraz Lubelska Grupa Łucznicza. Rywalizowano z podziałem na kategorie junior młodszy, junior starszy i open, według płci oraz wykorzystywanego łuku. Poszczególne zadania – cele rozstawione były zarówno na wzgórzu zamkowym, jak i w pobliski parku im. w. Jana Pawła II. Strzelano z różnych pozycji, do figur 3d i rozmieszczonych w różny sposób tarcz.

W kategorii łuku tradycyjnego z półką seniorów najlepszy okazał się Dariusz Wojniak, 2. miejsce zajął Krzysztof Grzeszczyk a 3. Karol Książek. U pań najcelniej strzelała Zuzanna Pietrzyk, 2. miejsce zajęła Paulina Trochnowicz, a 3. Magdalena Krawczyk.

W kategorii łuku tradycyjnego bez półki seniorów wygrał Tomasz Kisielewicz. 2. był Filip Olejniczak, a 3. Jacek Siudaj. Wśród pań najlepsza okazała się Sylwia Żymuła, a 2. miejsce zajęła kraśniczanka Jagoda Majewska.

W kategorii rekonstruktorzy najcelniej strzelał Paweł Szura, 2. m. zajął Sylwester Styrczula, a 3. Krzysztof Florczak. Jeżeli chodzi o panie to triumfowała Wanda Patronik, 2. była Ewa Kropiowska, a 3. Marta Wysocka.

W strzelaniu z łuków typu hunter wśród panów najlepiej poradził sobie Bogdan Serafin, 2. m. zajął Adrian Buchman a 3. Dariusz Kapica, a wśród pań kolejne miejsca zajęły Agnieszka Głuch (1), Agnieszka Domagała (2) i Lena Głuch (3).

W kategorii łuku barebow triumfował Michał Jankowski, 2. był Piotr Radzyński, a 3. Jarosław Boruc. Z kolei w kategorii łuków z bloczkiem myśliwskim wygrał Rafał Biliński, 2. był Dawid Bernat, a 3. Maciej Kwiatkowski.

W strzelaniu z łuków z bloczkiem sportowym wygrał Kamil Gil, 2, miejsce zajęła Sandra Jankowska, a 3. był Aleksander Tokarski. W strzelaniu z łuku wschodniego najlepsza okazała się natomiast Magdalena Fabisiak, 2. m. zajął Konrad Kosiński, a 3. Piotr Kownacki.

Jeśli chodzi o juniorów, to w młodszej kategorii (7-10 lat) kolejne miejsca zajęli Nikola Stępień, (1), Wojciech Żurkowski (2) i Bartosz Jaremek (3), a w starszej (11-15 lat) najlepszy był Gabriel Serafin. 2. m zajęła Adrianna Firlit, a 3. Tomasz Rogalski.

Dekoracji zawodników dokonali burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk, Andrzej Trynkiewicz oraz Dariusz Wojniak z Lubelskiej Grupy Łuczniczej.

Oprócz wspomnianej już Jagody Majewskiej Kraśnik w zawodach reprezentowali Bartosz Brzuszek. Marcin Brzuszek, Maciej Pawka, Grzegorz Janik i Natan Biegaj. Nasz najbardziej utytułowany łucznik Andrzej Trynkiewicz jako gospodarz imprezy zajęty był sprawami organizacyjnymi i nie wziął udziału w rywalizacji.

Pełne wyniki zawodów można odnaleźć na stronie Archery Point.

Zachęcamy także do obejrzenia zdjęć z otwarcia i zamknięcia turnieju autorstwa Dagmary Okulus z CKiP. Odnajdziecie je tutaj.